top of page
004.jpg

SBÍRKA POUŽITÝCH ODĚVŮ

PROČ SBÍRÁME POUŽITÉ ODĚVY A DOPLŇKY? Pamatujte, že oblečení, které už nenosíte, nemusí skončit v koši. Je stále znovu použitelné nebo recyklovatelné.  Dříve vlastněné oblečení jakékoli značky, bytový textil, obuv či doplňky lze nyní odevzdat v kterékoli z prodejen Reserved, Mohito, Cropp, House a Sinsay v České republice.

02_S.jpg

JAK TO FUNGUJE?

KROK 1:
PŘINESTE NECHTĚNÉ OBLEČENÍ.

  • Přineste oblečení, obuv a doplňky a předejte je našemu personálu u pokladen.

  • Na značce oblečení nezáleží. Sbíráme: pánské, dámské a dětské oblečení, kabelky a batohy, šperky a doplňky, bytový textil (ložní prádlo, ubrusy, ručníky), obuv v párech.

  • Darované oblečení by mělo být čisté a suché, ale může být i poškozené. Nedarujte špinavé nebo mokré.

lpp-rozszerza-zbiorke-uzywanej-odziezy-na-cala-polske_900x600px_04-1.jpg

KROK 2:
DÁME JIM DRUHÝ ŽIVOT.

  • Oblečení, které necháte v naší prodejně, náš partner třídí a rozděluje na: opakovaně použitelné nebo recyklovatelné.

  • Provozovatelem sběru je You Donate.

  • Oblečení vhodné pro další použití je obnoveno a znovu prodáno. Každý nasbíraný kilogram proměníme v 5 Kč na podporu nadace BeCharity.

  • Zbývající oblečení je věnováno k upcyklaci a recyklaci nebo downcyklaci – vyrábí se z něj nové věci. Ty, které nelze využít jiným způsobem, budou bezpečně zlikvidovány.

  • Zjistěte více o udržitelném rozvoji na oficiálních stránkách LPP SA – Udržitelný rozvoj nebo ve Zprávě o udržitelnosti v LPP za rok 2022/2023 a ve Zprávě o udržitelnosti v LPP za rok 2023.

03_S.jpg

NÁŠ PARTNER YOU DONATE

​You Donate (je značka, která byla spuštěna v roce 2018 v Polsku pod názvem Ubrania Do Oddania) vyvolala revoluci v polském módním průmyslu. Spojením konceptu cirkulární módy a odpovědné spotřeby poskytla finanční podporu partnerským neziskovým organizacím. Přesvědčila více než 58 000 uživatelů, že oblečení z druhé ruky může skutečně pomoci charitativním organizacím (včetně podpory zvířat, dětí, seniorů, přírody a ekologie). Dosud značka věnovala více než 2 miliony zlotých 403 partnerským neziskovým organizacím v Polsku. V roce 2024 rozšířila svůj dosah a vstoupila na český trh ve spolupráci s LPP pod názvem You Donate. You Donate podporuje jednu z největších charitativních organizací v České republice – Be Charity.

bottom of page